Aiptek 400410 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Aiptek |
| SKU: | 400410 |
| Additional Specifications | |
| Upright Bass Type: | upright basses |
| Recorder & Wind Instrument Type: | recorders |
| Image Processor | |
| Image Sensor: | CMOS |
| Image Sensor Quantity: | 1 |
| Image Sensor Size: | 1/2.5" |
| Lens Features | |
| Digital Zoom: | 3x |
| Video Recording | |
| Video Capture Format: | HD |
| General Features | |
| Flash Memory Capacity: | 4 GB |
| Power | |
| Battery Life: | 2.08 Hour |
| Dimensions | |
| Weight: | 75.0 g |