Aiptek 400411 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Aiptek |
| SKU: | 400411 |
| Image Processor | |
| Image Sensor: | CMOS |
| Image Sensor Quantity: | 1 |
| Image Sensor Size: | 1/ 2.5" |
| Lens Features | |
| Digital Zoom: | 3x |
| Focal Length: | 7.15 mm |
| Video Recording | |
| Recording Media: | Flash Memory |
| Video Capture Format: | HD |
| Maximum Video Capture Resolution: | 1280 x 720 |
| General Features | |
| LCD Screen Size: | 1.1 in |
| Flash Memory Capacity: | 4 GB |
| Dimensions | |
| Weight: | 75.0 g |