Aiptek ISDV Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Aiptek |
| SKU: | ISDV |
| Image Processor | |
| Image Sensor: | CMOS |
| Image Sensor Quantity: | 1 |
| Lens Features | |
| Digital Zoom: | 4x |
| Video Recording | |
| Recording Media: | Flash Memory Memory Card |
| Video Capture Format: | MPEG-4 |
| Image Stabilization: | Electronic |
| General Features | |
| Additional Features: | Built-in Speaker MP3 Player PC Connection PCM Digital Recording Self Timer |
| LCD Screen Size: | 1.80 in |
| Interface Connection: | 1 x USB 1 x Audio/Video Out 1 x Headphone |
| Built-in Memory: | 16 MB |
| Flash Memory Capacity: | 16 MB |
| Power | |
| Power Source: | Lithium-Ion Battery Rechargeable Battery |
| Dimensions | |
| Height: | 4 in |
| Width: | 1.8 in |
| Depth: | 2.4 in |
| Dimensions: | 4" Height x 1.80" Width x 2.40" Depth |
| Additional Specifications | |
| Parent Retsku: | B0006G332A |