DXG DXG580V Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | DXG |
| SKU: | DXG580V |
| Dimensions | |
| Dimensions: | 2.68" Height x 4.37" Width x 1.61" Depth |
| Weight: | 8.00 oz |
| General Features | |
| Flash Memory Capacity: | 32 MB |
| Lens Features | |
| Focal Length: | 7.50 mm |
| Digital Zoom: | 4x |
| Image Processor | |
| Image Sensor Size: | 1/2.5" |
| Image Sensor Quantity: | 1 |
| Image Sensor: | CMOS |