HP (Hewlett-Packard) V5060H Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | HP (Hewlett-Packard) |
| SKU: | V5060H |
| Image Processor | |
| Image Sensor: | CMOS |
| Image Sensor Quantity: | 1 |
| Image Sensor Size: | 0.40" |
| Lens Features | |
| Optical Zoom: | Not Applicable |
| Digital Zoom: | 3x |
| Focal Length: | 7.50 mm |
| Video Recording | |
| Recording Media: | Memory Card |
| Maximum Video Capture Resolution: | 1280 x 720 |
| General Features | |
| LCD Screen Size: | 3 in |
| Interface Connection: | 1 x USB 2.0 USB 1 x Audio/Video Out 1 x Microphone 1 x Headphone 1 x HDMI Digital Audio/Video 1 x DC Power In |
| Flash Memory Capacity: | 32 MB |
| Dimensions | |
| Weight: | 9.81 oz - without battery |
| Dimensions: | 2.36" Height x 4.57" Width x 2.09" Depth |