JVC GZHD320B Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | JVC |
| SKU: | GZHD320B |
| Image Processor | |
| Image Sensor: | CMOS |
| Image Sensor Quantity: | 1 |
| Image Sensor Size: | 0.24" |
| Lens Features | |
| Optical Zoom: | 20 X |
| Digital Zoom: | 200x |
| Filter Diameter: | 30.50 mm |
| Video Recording | |
| Video Capture Format: | MPEG-4 |
| Maximum Video Capture Resolution: | 1920 x 1080 |
| Image Stabilization: | Digital / Electronic |
| Recording Media: | Hard Drive Memory Card |
| General Features | |
| Additional Features: | Built-in Light |
| Interface Connection: | A/V Output Component Video HDMI USB - Universal Serial Bus |
| Built-in Memory: | 120 GB |
| LCD Screen Size: | 2.70 in |
| Hard Drive Capacity: | 120 GB |
| Power | |
| Power Source: | Lithium-Ion Battery |
| Battery Life: | 1.33 hour(s) |
| Dimensions | |
| Height: | 2.69 in |
| Width: | 2.13 in |
| Depth: | 4.5 in |
| Weight: | 11.46 oz - Without Battery |
| Dimensions: | 2.68" Height x 2.09" Width x 4.45" Depth |