JVC GZHM320BUS Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | JVC |
| SKU: | GZHM320BUS |
| Image Processor | |
| Image Sensor: | CMOS |
| Image Sensor Quantity: | 1 |
| Image Sensor Size: | 0.17" |
| Lens Features | |
| Optical Zoom: | 20 X |
| Digital Zoom: | 200x |
| Filter Diameter: | 37 mm |
| Focal Length: | 3 mm to 60 mm |
| Video Recording | |
| Recording Media: | Flash Memory Memory Card |
| Video Capture Format: | AVCHD |
| Maximum Video Capture Resolution: | 1920 x 1080 |
| Image Stabilization: | Optical |
| General Features | |
| LCD Screen Size: | 2.70 in |
| Interface Connection: | 1 x HDMI Digital Audio/Video 1 x USB 2.0 USB 1 x Audio/Video Out 1 x Component Video Out 1 x DC Power In |
| Flash Memory Capacity: | 8 GB |
| Dimensions | |
| Weight: | 7.58 oz |
| Dimensions: | 2.44" Height x 2.05" Width x 4.33" Depth |
| Product Type | |
| Product Type: | Palm Held Camcorder |
| Additional Specifications | |
| Parent Retsku: | B0032FPY06 |
| Parent Product Type: | Camcorder |