JVC H9001ZMA Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | JVC |
| SKU: | H9001ZMA |
| Image Processor | |
| Image Sensor: | CCD |
| Image Sensor Quantity: | 3 |
| Image Sensor Size: | 1/4" |
| Lens Features | |
| Optical Zoom: | 10 X |
| Focal Length: | 3.70 mm to 37 mm |
| Filter Diameter: | 72 mm |
| Video Recording | |
| Recording Media: | Memory Card |
| Video Capture Format: | Full HD |
| Maximum Video Capture Resolution: | 1920 x 1080 |
| Minimum Lux Rating: | 5 lux |
| Image Stabilization: | Optical |
| General Features | |
| LCD Screen Size: | 2.7 in |
| Dimensions | |
| Weight: | 1.40 kg |