Kodak 1329531 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Kodak |
| SKU: | 1329531 |
| Product Type | |
| Product Type: | Pocket Camcorder |
| Image Processor | |
| Image Sensor: | CMOS |
| Image Sensor Quantity: | 1 |
| Image Sensor Size: | 1/3.2" |
| Lens Features | |
| Digital Zoom: | 4x |
| Video Recording | |
| Recording Media: | Flash Memory Memory Card |
| Video Capture Format: | Full HD |
| Maximum Video Capture Resolution: | 1920 x 1080 |
| Minimum Lux Rating: | eid=3211 |
| Image Stabilization: | Electronic |
| General Features | |
| LCD Screen Size: | 2 in |
| Flash Memory Capacity: | 128 MB |
| Dimensions | |
| Weight: | 125.0 g |