Kodak 8248403 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Kodak |
| SKU: | 8248403 |
| Image Processor | |
| Image Sensor: | CMOS |
| Image Sensor Quantity: | 1 |
| Image Sensor Size: | 0.20" |
| Lens Features | |
| Optical Zoom: | Not Applicable |
| Digital Zoom: | 2x |
| Video Recording | |
| Recording Media: | Flash Memory Memory Card |
| Video Capture Format: | HD |
| Maximum Video Capture Resolution: | 1280 x 720 |
| General Features | |
| LCD Screen Size: | 2 in |
| Interface Connection: | 1 x USB 2.0 USB 1 x HDMI 1 x Audio/Video Out 1 x DC Power In |
| Flash Memory Capacity: | 128 MB |
| Dimensions | |
| Weight: | 3.17 oz |
| Dimensions: | 4.21" Height x 1.97" Width x 0.79" Depth |
| Additional Specifications | |
| Parent Retsku: | B001OC6HVE |