Canon 3526603 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Canon |
| SKU: | 3526603 |
| Image Processor | |
| Image Sensor: | CMOS |
| Total Pixels: | 10500000 |
| Other Features | |
| Camera Body Only: | Body with Lens Kit |
| Flash: | Auto Flash Flash Exposure Compensation |
| Lens Features | |
| Optical Zoom: | 3.1 X (Lens 1) - 4 X (Lens 2) |
| Focal Length: | 18 mm to 55 mm (Lens 1) - 75 mm to 300 mm (Lens 2) |
| Dimensions | |
| Height: | 3.8 in |
| Width: | 5.0 in |
| Depth: | 2.4 in |
| Weight: | 15.87 oz |