Canon 5267B008 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Canon |
| SKU: | 5267B008 |
| Image Processor | |
| Image Sensor: | CMOS |
| Total Pixels: | 12.8 Megapixel |
| Other Features | |
| Maximum Video Capture Resolution: | 1920 x 1080 |
| Flash: | Auto Flash Flash ON Flash OFF Slow Sync Red-eye Reduction Flash Exposure Compensation |
| Lens Features | |
| Optical Zoom: | 12 X |
| Digital Zoom: | 4x |
| Focal Length: | 5 mm to 60 mm |
| Focal Length (35mm Equivalent): | 28 mm to 336 mm |
| Dimensions | |
| Height: | 59.0 mm |
| Width: | 99.0 mm |
| Depth: | 22.0 mm |
| Weight: | 206.0 g |
| Additional Specifications | |
| Green Compliance: | RoHS WEEE REACH Energy Star |