Canon 9128B016 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Canon |
| SKU: | 9128B016 |
| Additional Specifications | |
| Parent Product Type: | Digital Camera |
| Parent Retsku: | B00NJ4B9LI |
| Image Processor | |
| Total Pixels: | 19 000 000 ppi |
| Image Sensor: | CMOS |
| Other Features | |
| Maximum Video Capture Resolution: | 1920 x 1080 |
| Flash: | Built-in Flash Accessory Shoe |
| Interface Connection: | USB Video - Out (Unspecified) HDMI |
| Dimensions | |
| Height: | 4.4 in |
| Width: | 5.8 in |
| Depth: | 2.9 in |
| Weight: | 28.9 oz |