General Electric DSCX450BKUS1 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | General Electric |
| SKU: | DSCX450BKUS1 |
| Other Features | |
| Flash: | Built-in Flash |
| Interface Connection: | USB |
| Lens Features | |
| Focal Length (35mm Equivalent): | 24 mm to 600mm |
| Optical Zoom: | 25 X |
| Digital Zoom: | 4 X |
| Focal Length: | 4.3 mm to 107.5 mm |
| Max Aperture: | 3.7 1/f |
| Storage | |
| Installed Memory: | 8 MB |
| Dimensions | |
| Height: | 2.8 in |
| Width: | 3.1 in |
| Depth: | 4.5 in |