GoPro GWH5170 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | GoPro |
| SKU: | GWH5170 |
| Image Processor | |
| Image Sensor Quantity: | 1 |
| Video Recording | |
| Video Capture Format: | AVI |
| General Features | |
| Flash Memory Capacity: | 2 GB |
| Environmental Protection: | Water Proof |
| Power | |
| Power Source: | AAA |
| Dimensions | |
| Height: | 1.6 in |
| Width: | 2.4 in |
| Depth: | 0.9 in |
| Weight: | 4 oz |