Hasselblad 70480533 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Hasselblad |
| SKU: | 70480533 |
| Image Processor | |
| Effective Megapixels: | 60 Megapixel |
| Total Pixels: | 60100000 |
| Image Sensor: | CCD |
| Lens Features | |
| Camera Type: | Digital SLR Camera |
| Focal Length: | 80 mm (Lens 1) |
| Other Features | |
| LCD Screen Size: | 3 in |
| Camera Body Only: | Body with Lens Kit |
| Storage | |
| Memory Type: | CompactFlash (CF) Card |
| Dimensions | |
| Weight: | 3.97 lbs |
| Height: | 5.2 in |
| Width: | 6.0 in |
| Depth: | 5.4 in |