| Basic Info |
| Brand: | Hasselblad |
| SKU: | 70480542 |
| Image Processor |
| Image Sensor: | CCD |
| Total Pixels: | 50000000 |
| Dimensions |
| Height: | 5.4 in |
| Width: | 5.2 in |
| Depth: | 6.0 in |
| Weight: | 3.97 lbs |
| Additional Specifications |
| Exposure Control: | Program AE Aperture Priority Shutter Priority Manual |
| Viewfinder Type: | SLR |
| White Balance Modes: | Flash Automatic Tungsten Light Manual |
| Lens Construction: | Not Applicable |
| Number of Batteries Support: | 1 |
| GPS: | Yes |
| ISO Sensitivity: | ISO 800 |
| Wide Angle: | No |
| Minimum Diopter Adjustment: | -5 |
| Maximum Diopter Adjustment: | 3.5 |
| Longest Shutter Speed: | 32 Second |
| Shortest Shutter Speed: | 1/800 Second |
| Built-in Flash: | Yes |
| Focal Length (35mm Equivalent): | Not Applicable |