Konica Minolta TB38318 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Konica Minolta |
| SKU: | TB38318 |
| Image Processor | |
| Image Sensor: | CCD |
| Number of Image Sensor Pixels: | 5230000 |
| Lens Features | |
| Camera Type: | Digital Compact |
| Lens Mount: | Fixed |
| Optical Zoom: | 3 X |
| Digital Zoom: | 3 X |
| Max Aperture: | 8.2 1/f |
| Storage | |
| Memory Type: | SD Memory Card Sony Memory Stick |
| Removable Flash Memory Included: | 16 MB |
| Other Features | |
| LCD Screen Size: | 1.5 in |
| Flash: | Built-in Flash Redeye Reduction |
| Interface Connection: | USB - Universal Serial Bus |
| Dimensions | |
| Height: | 56 mm |
| Width: | 94 mm |
| Depth: | 29.5 mm |
| Weight: | 6.5 oz |
| Additional Specifications | |
| Parent Product Type: | Digital Camera |
| Parent Retsku: | B00007BKS9 |