Leica 18115 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Leica |
| SKU: | 18115 |
| Additional Specifications | |
| Parent Product Type: | Digital Camera |
| Image Processor | |
| Total Pixels: | 12700000 pixels |
| Image Sensor: | CMOS |
| Other Features | |
| Maximum Video Capture Resolution: | 1920 x 1080 |
| Flash: | Built-in Flash Accessory Shoe |
| Interface Connection: | USB HDMI A/V (RCA Composite) |
| Lens Features | |
| Focal Length (35mm Equivalent): | 24 mm to 90 mm |
| Optical Zoom: | 3.8 X |
| Digital Zoom: | 4 X |
| Focal Length: | 4.7 mm to 17.7 mm |
| Max Aperture: | 1.4 1/f |
| Storage | |
| Installed Memory: | 70 MB |
| Dimensions | |
| Height: | 2.6 in |
| Width: | 4.4 in |
| Depth: | 1.8 in |
| Weight: | 10.44 oz |