Leica 18191 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Leica |
| SKU: | 18191 |
| Additional Specifications | |
| Parent Product Type: | Digital Camera |
| Image Processor | |
| Total Pixels: | 12800000 |
| Image Sensor: | CMOS |
| Other Features | |
| Maximum Video Capture Resolution: | 1920 x 1080 |
| Flash: | Auto Flash Flash OFF Flash ON Slow Sync Pre-flash Red-eye Reduction |
| Lens Features | |
| Focal Length (35mm Equivalent): | 25 mm to 600 mm |
| Optical Zoom: | 24 X |
| Focal Length: | 4.50 mm to 108 mm |
| Digital Zoom: | 4x |
| Dimensions | |
| Height: | 3.4 in |
| Width: | 4.9 in |
| Depth: | 4.3 in |
| Weight: | 1.30 lbs |