Leica 18420 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Leica |
| SKU: | 18420 |
| Image Processor | |
| Image Sensor: | CMOS |
| Total Pixels: | 12.9 Megapixel |
| Other Features | |
| Flash: | Accessory Shoe Built-in Flash |
| Interface Connection: | HDMI USB |
| Lens Features | |
| Max Aperture: | 2.8 1/f |
| Focal Length: | 24 mm |
| Focal Length (35mm Equivalent): | 36 mm |
| Storage | |
| Installed Memory: | 50 MB |
| Dimensions | |
| Height: | 2.34 in |
| Width: | 4.88 in |
| Depth: | 1.26 in |
| Weight: | 10.09 oz |