VisionTek QC1620 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | VisionTek |
| SKU: | QC1620 |
| Other Features | |
| Maximum Video Capture Resolution: | 320 x 240 |
| Flash: | Auto Flash |
| Interface Connection: | 1 x USB |
| LCD Screen Size: | No |
| Lens Features | |
| Focal Length: | 5.40 mm |
| Camera Type: | Compact Camera |
| Dimensions | |
| Height: | 3.9 in |
| Width: | 1.9 in |
| Depth: | 1.2 in |
| Weight: | 2.43 oz |
| Image Processor | |
| Effective Megapixels: | 0.3 Megapixel |