Vivitar 5399 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Vivitar |
| SKU: | 5399 |
| Other Features | |
| Maximum Video Capture Resolution: | 640 x 480 |
| Flash: | Auto Flash Flash OFF Flash ON |
| Lens Features | |
| Digital Zoom: | 4x |
| Focal Length: | 8.25 mm |
| Dimensions | |
| Height: | 2.2 in |
| Width: | 3.3 in |
| Depth: | 0.9 in |
| Weight: | 3.00 oz |
| Additional Specifications | |
| Viewfinder Type: | No |
| Language Support: | Portuguese |
| Product Model: | 5399 |
| Brand Name: | Vivitar |
| Maximum Frame Rate: | 30 fps |
| Number of Batteries Support: | 2 |
| Battery Built-in: | No |
| Battery Include: | Yes |
| Longest Shutter Speed: | 1/2 Second |
| Shortest Shutter Speed: | 1/2000 Second |
| HD Movie Mode: | No |
| Product Line: | ViviCam |