Vivitar V15 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Vivitar |
| SKU: | V15 |
| Image Processor | |
| Effective Megapixels: | 1.3 Megapixel |
| Lens Features | |
| Camera Type: | Point & Shoot Digital Camera |
| Other Features | |
| LCD Screen Size: | 1.40 in |
| Maximum Video Capture Resolution: | 320 x 240 |
| Interface Connection: | 1 x USB |
| Dimensions | |
| Height: | 2.5 in |
| Width: | 4.2 in |
| Depth: | 1.0 in |
| Additional Specifications | |
| Parent Retsku: | B001VIEJMA |