Vivitar VIVICAM5188 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Vivitar |
| SKU: | VIVICAM5188 |
| Image Processor | |
| Total Pixels: | 5000000 |
| Other Features | |
| Maximum Video Capture Resolution: | 640 x 480 |
| Lens Features | |
| Digital Zoom: | 8x |
| Focal Length: | 8.50 mm |
| Dimensions | |
| Height: | 2.3 in |
| Width: | 3.5 in |
| Depth: | 0.9 in |
| Weight: | 3.17 oz |