AOpen 791O00010010 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | AOpen |
| SKU: | 791O00010010 |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Core 2 Duo |
| Processor Speed: | 2.20 GHz |
| Number of Installed Processors: | 1 |
| Memory | |
| Installed Memory: | 2 GB |
| Storage | |
| Included Drives: | Not Included |
| Hard Drive Capacity: | 160 GB |
| Modem / Networking | |
| Included Network Card: | Ethernet |
| Software | |
| Operating System: | Not Included |
| System | |
| Interface Connection: | 1 x DVI Digital Video Rear 4 x 4-pin Type A USB 2.0 - USB Rear 1 x eSATA Rear 1 x RJ-45 Network Rear 1 x DC Power Jack Rear 1 x Mini-phone Audio In Rear 1 x Mini-phone Audio Out Rear 1 x Mini-phone Microphone Rear 2 x 4-pin Type A USB 2.0 - USB Front |
| Additional Specifications | |
| Product Type: | Desktop Computer |
| Product Model: | O201N3 |
| Brand Name: | AOpen |
| QuickPath Interconnect: | Not Applicable |
| HyperTransport Speed: | Not Applicable |
| eSATA: | Yes |
| Network (RJ-45): | Yes |
| Number of USB Ports: | 6 |
| Audio Line In: | Yes |
| Audio Line Out: | Yes |
| Total Number of USB Ports: | 6 |
| Number of USB 2.0 Ports: | 6 |