AOpen 91MP601BBW0 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | AOpen |
| SKU: | 91MP601BBW0 |
| Memory | |
| Max System Memory: | 8 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| System | |
| Drive Controllers: | Serial ATA |
| Interface Connection: | 7 x USB 2.0 DVI Yes Ethernet RJ-45 Yes Audio Line In Yes Audio Line Out Yes DisplayPort Yes |
| Modem / Networking | |
| Included Network Card: | Ethernet |
| Case | |
| Chassis Style: | Mini PC |
| Number of Externally 5.25 Bays: | 1 |
| Dimensions | |
| Height: | 2.1 in |
| Width: | 6.6 in |
| Depth: | 6.6 in |
| Weight: | 3.75 lbs |
| Additional Specifications | |
| Product Type: | Barebone System |