Asus 90PE2HA12121003A3K0Q Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Asus |
| SKU: | 90PE2HA12121003A3K0Q |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Atom |
| Processor Speed: | 1.86 GHz |
| Cache Size: | 1 MB |
| Number of Installed Processors: | 1 |
| Memory | |
| Installed Memory: | 2 GB |
| Max System Memory: | 4 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| System | |
| Drive Controllers: | Serial ATA/300 |
| Interface Connection: | 4 x USB 2.0 2 x USB 3.0 eSATA Yes HDMI Yes VGA Yes Ethernet RJ-45 Yes Audio Line In Yes Audio Line Out Yes |
| Expansion Slots | |
| Slots: | Secure Digital (SD) Card Secure Digital High Capacity (SDHC) Secure Digital Extended Capacity (SDXC) MultiMediaCard (MMC) |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 320 GB |
| Number of Hard Drives Included: | 1 |
| Software | |
| Operating System: | No |
| Features | |
| Included Devices: | Keyboard Yes Mouse |
| Multimedia | |
| Video Chipset: | NVIDIA GeForce 610M |
| Modem / Networking | |
| Included Network Card: | IEEE 802.11b/g/n Gigabit Ethernet |
| Dimensions | |
| Height: | 29.0 mm |
| Width: | 219.0 mm |
| Depth: | 172.5 mm |
| Weight: | 690.0 g |
| Additional Specifications | |
| Product Type: | Nettop Computer |