Asus EB1012B0010 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Asus |
| SKU: | EB1012B0010 |
| Case | |
| Chassis Style: | Mini System |
| Processor | |
| Processor Speed: | 1.60 GHz |
| Cache Size: | 1 MB |
| Number of Installed Processors: | 1 |
| Memory | |
| Installed Memory: | No |
| Max System Memory: | 4 GB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| System | |
| Drive Controllers: | Serial ATA/300 |
| Interface Connection: | 4 x USB 2.0 2 x USB 3.0 eSATA Yes HDMI Yes VGA Yes Ethernet RJ-45 Yes Audio Line In Yes Audio Line Out Yes |
| Expansion Slots | |
| Slots: | Memory Stick |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | No |
| Display | |
| Display Size: | No |
| Modem / Networking | |
| Included Network Card: | IEEE 802.11b/g/n Gigabit Ethernet Bluetooth No |
| Dimensions | |
| Height: | 7" |
| Width: | 8.70" |
| Depth: | 1.10" |
| Weight: | 2.40 lb |
| Additional Specifications | |
| Product Type: | Nettop Computer |