Asus EBXB202BLKE0002 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Asus |
| SKU: | EBXB202BLKE0002 |
| Processor | |
| Processor Speed: | 1.60 GHz |
| Cache Size: | 512 kB |
| Number of Installed Processors: | 1 |
| Memory | |
| Installed Memory: | 1 GB |
| Max System Memory: | 2 GB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| Memory Socket: | 2 Total |
| System | |
| Drive Controllers: | Serial ATA |
| Interface Connection: | DVI Yes Ethernet RJ-45 Yes Audio Line Out Yes |
| Expansion Slots | |
| Slots: | Memory Stick |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 160 GB |
| Number of Hard Drives Included: | 1 |
| Multimedia | |
| Video Bus: | PCI Express x16 |
| Modem / Networking | |
| Included Network Card: | IEEE 802.11n Gigabit Ethernet |
| Dimensions | |
| Height: | 1.02" |
| Width: | 8.78" |
| Depth: | 7" |
| Weight: | 2.53 lb |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 533 MHz |
| Product Type: | Desktop Computer |
| Product Series: | B202 |
| Processor Model: | N270 |
| Memory Card Reader: | Yes |
| Number of Total Memory Slots: | 2 |
| Graphics Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| Hyper-Threading: | Yes |
| Network (RJ-45): | Yes |
| Audio Line Out: | Yes |
| Total Number of USB Ports: | 4 |