Asus EBXB202BLKE0035 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Asus |
| SKU: | EBXB202BLKE0035 |
| Processor | |
| Processor Speed: | 1.60 GHz |
| Cache Size: | 512 kB |
| Number of Installed Processors: | 1 |
| Memory | |
| Installed Memory: | 1 GB |
| Max System Memory: | 2 GB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| System | |
| Drive Controllers: | Serial ATA |
| Interface Connection: | 4 x USB 2.0 DVI Yes Ethernet RJ-45 Yes |
| Expansion Slots | |
| Slots: | Secure Digital High Capacity (SDHC) |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 160 GB |
| Modem / Networking | |
| Included Network Card: | IEEE 802.11n Gigabit Ethernet |
| Dimensions | |
| Weight: | 2.53 lb |
| Additional Specifications | |
| Product Type: | Nettop Computer |