Asus ET2203TB026E Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Asus |
| SKU: | ET2203TB026E |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Core 2 Duo |
| Processor Speed: | 2.20 GHz |
| Cache Size: | 2 MB |
| Number of Installed Processors: | 1 |
| Memory | |
| Installed Memory: | 4 GB |
| Max System Memory: | 4 GB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 500 GB |
| Number of Storage Drives Included: | 1 |
| Modem / Networking | |
| Included Network Card: | IEEE 802.11n Gigabit Ethernet |
| Multimedia | |
| Video Chipset: | ATi Radeon HD 4570 |
| System | |
| Drive Controllers: | Serial ATA/300 |
| Interface Connection: | 2 x 4-pin Type A USB 2.0 - USB On-side 1 x Mini-phone Headphone On-side 1 x Mini-phone Microphone On-side 4 x 4-pin Type A USB DC Power Input RJ-45 Network S/PDIF Out HDMI Digital Audio/Video |
| Features | |
| Included Devices: | Keyboard Yes Mouse Webcam Yes Microphone Yes |
| Display | |
| Display Type: | Active Matrix TFT Color LCD |
| Display Size: | 21.6 in |
| Case | |
| Chassis Style: | All-in-One |
| Weight: | 19.60 lbs |
| Expansion Slots | |
| Slots: | Secure Digital High Capacity (SDHC) MultiMediaCard (MMC) Memory Stick PRO |
| Dimensions | |
| Height: | 17.70" |
| Width: | 21.60" |
| Depth: | 1.90" |
| Weight: | 19.60 lb |
| Additional Specifications | |
| Product Type: | Desktop Computer |
| Product Model: | ET2203T-B026E |
| Product Series: | ET2203T |
| Brand Name: | Asus |
| Processor Model: | T6600 |
| Memory Card Reader: | Yes |
| 64-bit Processing: | Yes |
| Hard Drive RPM: | 5400 |
| Network (RJ-45): | Yes |
| Audio Line Out: | Yes |
| Total Number of USB Ports: | 6 |
| Number of USB 2.0 Ports: | 2 |
| Product Line: | EeeTop |