IBM 794652U Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | IBM |
| SKU: | 794652U |
| Memory | |
| Max System Memory: | 128 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| Number of Memory Slots: | 16 |
| System | |
| Cache Size: | 8 MB |
| Interface Connection: | 4 x USB 2.0 Ethernet RJ-45 Yes |
| Features | |
| Green Compliance: | Energy Star |
| Case | |
| Chassis Style: | Rack |
| Height: | 1.7 in |
| Width: | 17.3 in |
| Depth: | 28.0 in |
| Weight: | 34.39 lbs |