Recaro B2B78UTABA Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Recaro |
| SKU: | B2B78UTABA |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Xeon |
| Processor Speed: | 2 GHz |
| Cache Size: | 15 MB |
| Number of Installed Processors: | 2 |
| Memory | |
| Installed Memory: | 12 GB |
| Max System Memory: | 48 GB |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| System | |
| Drive Controllers: | Serial ATA/600 |
| Interface Connection: | 11 x USB 2.0 4 x USB 3.0 Firewire Yes Ethernet RJ-45 Yes Audio Line In Yes Audio Line Out Yes |
| Expansion Slots | |
| Number of PCI-Express x8 Slots: | 2 |
| Number of PCI-Express x16 Slots: | 2 |
| Slots: | xD-Picture Card microSD Card microSDHC Secure Digital (SD) Card Secure Digital High Capacity (SDHC) Secure Digital Extended Capacity (SDXC) miniSD Card miniSD High Capacity (miniSDHC) MultiMediaCard (MMC) RS-MMC MMCplus MMCmobile CompactFlash (CF) Card Micro Drive Memory Stick Memory Stick MagicGate Memory Stick MagicGate Duo Memory Stick Select Memory Stick PRO-HG Duo Memory Stick Duo Memory Stick PRO Memory Stick PRO Duo |
| Software | |
| Operating System: | Genuine Windows 7 Professional |
| Storage | |
| Included Drives: | DVD-Writer DVD-RAM/R/RW |
| Hard Drive Capacity: | 500 GB |
| Features | |
| Included Devices: | Microphone Yes |
| Multimedia | |
| Number of Video Cards Included: | No |
| Modem / Networking | |
| Included Network Card: | Gigabit Ethernet |
| Case | |
| Chassis Style: | Convertible Mini-tower |
| Number of Externally 5.25 Bays: | 2 |
| Number of Internal 3.5 Bays: | 3 |
| Dimensions | |
| Height: | 17.5 in |
| Width: | 6.8 in |
| Depth: | 18.3 in |
| Weight: | 34.20 lbs |
| Additional Specifications | |
| Number of PCI Slots: | 1 |
| Product Type: | Workstation |
| Parent Retsku: | B007TIV7GM |