Shuttle DS437 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Shuttle |
| SKU: | DS437 |
| Memory | |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| Max System Memory: | 16 GB |
| System | |
| Interface Connection: | HDMI Yes DVI Yes Ethernet RJ-45 Yes Audio Line In Yes Audio Line Out Yes |
| Expansion Slots | |
| Slots: | Secure Digital (SD) Card |
| Modem / Networking | |
| Included Network Card: | IEEE 802.11b/g/n Gigabit Ethernet |
| Dimensions | |
| Depth: | 7.9 in |
| Height: | 1.6 in |
| Width: | 6.5 in |
| Additional Specifications | |
| Product Type: | Digital Signage Appliance |