Sony VGCJS230JS Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Sony |
| SKU: | VGCJS230JS |
| Processor | |
| Processor Speed: | 2.50 GHz |
| Cache Size: | 2 MB |
| Number of Installed Processors: | 1 |
| Memory | |
| Installed Memory: | 4 GB |
| Max System Memory: | 4 GB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| System | |
| Drive Controllers: | Serial ATA |
| Interface Connection: | 5 x USB 2.0 Firewire Yes Ethernet RJ-45 Yes Audio Line In Yes Audio Line Out Yes |
| Expansion Slots | |
| Slots: | Memory Stick PRO |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 500 GB |
| Display | |
| Display Size: | 20" |
| Max Resolution: | 1680 x 1050 |
| Modem / Networking | |
| Included Network Card: | IEEE 802.11n Ethernet |
| Dimensions | |
| Height: | 16.10" |
| Width: | 19.20" |
| Depth: | 6.18" |
| Weight: | 18.70 lb |
| Additional Specifications | |
| Product Type: | Desktop Computer |
| Software Included: | Anti-Virus Software:Microsoft Windows Live OneCare Trial Version Supplied Software:Microsoft Works SE 9.0 w/ 60-DayTrial Version of Microsoft Office Home and Student 2007 VAIO Multimedia Suite:VAIO Startup Assistant Click to Disc Editor - Import Edit BurnVAIO Movie Story - Simple Movie CreationVAIO MusicBox - Mu |