Sony VGCLT32E Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Sony |
| SKU: | VGCLT32E |
| Processor | |
| Cache Size: | 2 MB |
| Number of Installed Processors: | 1 |
| Processor Speed: | 1.83 GHz |
| Memory | |
| Max System Memory: | 4 GB |
| Memory Technology: | DDR2 |
| Memory Socket: | SODIMM |
| Installed Memory: | 3 GB |
| System | |
| Drive Controllers: | Serial ATA |
| Interface Connection: | Audio - Line In (1/8" Mini) Audio - Line Out (1/8" Mini) Audio - RCA Digital Coax (S/PDIF) Ethernet - RJ45 Twisted-Pair (XBaseT) FireWire 400/IEEE 1394 - 4 pin Infrared - iRDA Wireless (iRDA-SIR) Serial - RJ11 Modular (Phone/Telco) USB - Universal |
| Expansion Slots | |
| Slots: | Express Card 34 Memory Stick Duo SD Card Type I PC Card Type II PC Card |
| Storage | |
| Included Drives: | DVD+-RW DL |
| Number of Storage Drives Included: | 1 |
| Hard Drive Capacity: | 320 GB |
| Features | |
| Included Devices: | Integrated TV Tuner Integrated Webcam Keyboard Microphone Mouse Remote Control Subwoofer |
| Display | |
| Included Monitor: | Yes |
| Display Type: | LCD Display w/ Glossy Screen |
| Max Resolution: | 1680 x 1050 |
| Display Size: | 22" |
| Multimedia | |
| Video Chipset: | Intel Graphics Media Accelerator X3100 |
| Video Bus: | PCI Express x16 |
| Modem / Networking | |
| Included Network Card: | Gigabit Ethernet (1000 Mbps) Wireless Ethernet - 11 Mbps IEEE802.11b Wireless Ethernet - 54 Mbps IEEE802.11a Wireless Ethernet - 54 Mbps IEEE802.11g Wireless Ethernet - 540 Mbps IEEE802.11n |
| Case | |
| Chassis Style: | All-In-One Desktop |
| Height: | 16.5 in |
| Width: | 25.3 in |
| Depth: | 7 in |
| Weight: | 22.7 lbs |
| Dimensions | |
| Height: | 16.50" |
| Width: | 25.30" |
| Depth: | 7" |
| Weight: | 22.70 lb |
| Additional Specifications | |
| Bus Speed: | 667 MHz |
| CD-ROM Read Speed: | 24 X (CD CD-R) |
| CD Rewrite Speed: | 4 X (CD CD-R) |
| CD Write Speed: | 24 X (CD CD-R) |
| Chassis Color: | Silver White |
| DVD-ROM Read Speed: | 8 X (DVD DVD-R) |
| Installed Flash Memory: | 320 GB |
| System Chipset: | Intel GM965 Express Chipset |
| Video Integration: | Motherboard |
| DVD Write Speed: | 8 X (DVD DVD-R) |
| Max Shared Video Memory: | 384 MB |
| Included Monitor: | Yes |
| DVD Rewrite Speed: | 8 X (DVD DVD-R) |
| Product Type: | D |
| DVD+R DL Speed: | 6 X (DVD DVD-R) |
| DVD-R DL Speed: | 6 X (DVD DVD-R) |