Sony VPCL113FXB Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Sony |
| SKU: | VPCL113FXB |
| Processor | |
| Processor Class: | Intel Pentium Dual-Core |
| Processor Speed: | 2.70 GHz |
| Cache Size: | 2 MB |
| Number of Installed Processors: | 1 |
| Memory | |
| Installed Memory: | 4 GB |
| Max System Memory: | 12 GB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| Storage | |
| Included Drives: | DVD-Writer DVD-RAM/±R/±RW |
| Hard Drive Capacity: | 320 GB |
| Modem / Networking | |
| Included Network Card: | IEEE 802.11n Gigabit Ethernet Bluetooth Yes |
| Multimedia | |
| Video Chipset: | NVIDIA GeForce G210M |
| Software | |
| Operating System: | Windows 7 Home Premium x64 |
| System | |
| Drive Controllers: | Serial ATA |
| Interface Connection: | 1 x S/PDIF Out 1 x RJ-45 Network 1 x Mini-phone Audio In 1 x Mini-phone Headphone 1 x Mini-phone Microphone 1 x 4-pin IEEE 1394 - i.Link 5 x 4-pin Type A USB 2.0 - USB |
| Features | |
| Included Devices: | Keyboard Yes Mouse |
| Display | |
| Display Type: | Active Matrix TFT Color LCD |
| Display Size: | 24 in |
| Max Resolution: | 1920 x 1080 |
| Case | |
| Chassis Style: | All-in-One |
| Expansion Slots | |
| Slots: | Memory Stick PRO Memory Stick PRO Duo Secure Digital (SD) Card |
| Dimensions | |
| Height: | 16.90" |
| Width: | 23" |
| Depth: | 7.40" |
| Additional Specifications | |
| Product Type: | Desktop Computer |
| Frequency Band: | Built-in Microphone Built-in Motion Eye Camera |
| Software Included: | Supplied Software: Microsoft Works SE 9.0 Microsoft Office Home and Student 2007 60-Day Trial Version The VAIO Software Experience: VAIO Care - System diagnostics and maintenance VAIO Multimedia Suite: VAIO Movie Story - Simple Movie Creation VAIO Media plus - Multimedia St |