ViewSonic VOT133B7PUS01 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | ViewSonic |
| SKU: | VOT133B7PUS01 |
| Processor | |
| Processor Class: | AMD Fusion |
| Processor Speed: | 1.60 GHz |
| Cache Size: | 2 MB |
| Number of Installed Processors: | 1 |
| Memory | |
| Installed Memory: | 2 GB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| System | |
| Drive Controllers: | Serial ATA |
| Interface Connection: | 4 x USB 2.0 2 x USB 3.0 HDMI Yes DVI Yes Ethernet RJ-45 Yes Audio Line In Yes Audio Line Out Yes |
| Expansion Slots | |
| Slots: | MultiMediaCard (MMC) |
| Software | |
| Operating System: | Genuine Windows 7 Professional |
| Storage | |
| Hard Drive Capacity: | 320 GB |
| Number of Hard Drives Included: | 1 |
| Multimedia | |
| Video Chipset: | AMD Radeon HD 6310 |
| Modem / Networking | |
| Included Network Card: | IEEE 802.11b/g/n Gigabit Ethernet |
| Case | |
| Chassis Style: | Mini PC |
| Dimensions | |
| Height: | 0.9" |
| Width: | 7.5" |
| Depth: | 5.3" |
| Weight: | 1.10 lb |
| Additional Specifications | |
| Product Type: | Nettop Computer |
| Cable Connectors: | HDMI - Mini (Type C) |