Wyse 90214151L Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Wyse |
| SKU: | 90214151L |
| Memory | |
| Installed Memory: | 512 MB |
| Memory Technology: | DDR2 SDRAM |
| Software | |
| Operating System: | Windows XP Embedded with SP2 |
| Processor | |
| Processor Speed: | 800 MHz |
| System | |
| Interface Connection: | 3 x USB 2.0 DVI Yes Ethernet RJ-45 Yes Audio Line Out Yes |
| Modem / Networking | |
| Included Network Card: | IEEE 802.11b/g Fast Ethernet |
| Dimensions | |
| Height: | 7.90" |
| Width: | 1.80" |
| Depth: | 7.10" |
| Additional Specifications | |
| Product Type: | Thin Client |