ZOTAC ZBOXIQ01U Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | ZOTAC |
| SKU: | ZBOXIQ01U |
| Additional Specifications | |
| Parent Retsku: | B00FN5ZM6Y |
| Processor | |
| Cache Size: | 8 MB |
| Number of Installed Processors: | 1 |
| Number of Processor Cores: | Quad-Core |
| Processor Speed: | 2.5 GHz |
| Memory | |
| Max System Memory: | 16 GB |
| Installed Memory: | 8 GB |
| Memory Socket: | SODIMM |
| Memory Technology: | DDR3 SDRAM |
| System | |
| Drive Controllers: | Serial ATA |
| Interface Connection: | USB - Universal Serial Bus 3.0 Ethernet - RJ45 DVI Audio - Line Out (1/8" Mini) Audio - Line In (1/8" Mini) |
| Expansion Slots | |
| Slots: | SDXC Card SDHC Card SD Card MultiMedia Card (MMC) |
| Multimedia | |
| Number of Video Cards Included: | 1 |
| Modem / Networking | |
| Included Network Card: | Gigabit Ethernet Bluetooth |
| Dimensions | |
| Height: | 7.4 in |
| Width: | 7.4 in |
| Depth: | 2 in |