Asko D5223XXLCS Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Asko |
| SKU: | D5223XXLCS |
| Specifications | |
| Color Class: | Stainless Steel |
| Noise Level: | 50 dBA |
| Hertz: | 60Hz |
| Usage: | Residential |
| Star-K Certified: | No |
| Quick Wash: | Yes |
| High Temperature Wash: | Yes |
| Hard Food Disposer: | No |
| Dry Type: | Both |
| Delay Start: | No |
| Number of Spray Arms: | 7 |
| Fold-Down Tines: | Yes |
| Adjustable Upper Rack: | Yes |
| Temperature Settings: | 7 |
| Heavy Duty Wash: | Yes |
| Sensor Clean: | No |
| China/Crystal Setting: | Yes |
| Water Heating: | Yes |
| Rinse Aid Dispenser: | Yes |
| Stainless Steel Interior: | Yes |
| Tall Tub: | Yes |
| Cutlery Tray: | Yes |
| Child Lock: | Yes |
| Control Style: | Fully Integrated |
| Electronic Display: | No |
| ADA Compliant: | No |
| Accepts Panels: | Yes |
| Amps: | 15A |
| Cycles: | 6 |
| Volts: | 120 Volts |
| Control Type: | TouchPad |
| Depth: | 22.88" |
| Height: | 36" |
| Width: | 23.63" |
| Type: | Built-in |
| Total Capacity: | 12 Place Settings |
| Energy Star: | No |
| Color: | Stainless Steel |