Asko D5424ADAS Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Asko |
| SKU: | D5424ADAS |
| Specifications | |
| Color Class: | Stainless Steel |
| Star-K Certified: | No |
| series: | ADA Compliant |
| Quick Wash: | Yes |
| Hard Food Disposer: | No |
| Dry Type: | Vented |
| Delay Start: | No |
| Number of Spray Arms: | 2 |
| Temperature Settings: | 5 |
| Heavy Duty Wash: | Yes |
| Sensor Clean: | Yes |
| China/Crystal Setting: | No |
| Water Filtration: | Yes |
| Rinse Aid Dispenser: | Yes |
| Stainless Steel Interior: | Yes |
| Tall Tub: | No |
| Cutlery Tray: | No |
| Child Lock: | Yes |
| Control Style: | Full Console |
| Electronic Display: | Yes |
| ADA Compliant: | Yes |
| Accepts Panels: | No |
| Amps: | 15A |
| Cycles: | 6 |
| Volts: | 120 Volts |
| Control Type: | Digital |
| Depth: | 22.88" |
| Height: | 34" |
| Width: | 24" |
| Type: | Built-in |
| Total Capacity: | 14 Place Settings |
| Energy Star: | Yes |
| Color: | Stainless Steel |