| Basic Info |
| Brand: | Asko |
| SKU: | D5426XLS |
| Specifications |
| Custom Panel Height: | 34 1/2" |
| Custom Panel Width: | 23 5/8" |
| Status Light: | Yes |
| Fan Dry: | No |
| Steam Wash: | Yes |
| Eco-Friendly Wash Cycle: | Yes |
| Touch Sensitive Controls: | Yes |
| Cleaning System Number of spray zones: | 7 |
| Cutout Max. Height: | 34" |
| Max. Height: | 34" |
| Soil Sensor: | No |
| Color Class: | Stainless Steel |
| Noise Level: | 46 dB(A) |
| Rinse Only Cycle: | No |
| Depth with Door at 90 Degrees: | 48.375" |
| NSF Certified: | No |
| Heated Dry: | No |
| Adjustable Racks: | Yes |
| Air Dry: | Yes |
| Delay Wash: | No |
| Variable Spray Pressure: | Yes |
| Parts and Labor: | 2 Years |
| Tub Material: | Stainless Steel |
| Warranty Terms: | 1 Year |
| Number of Racks: | 2 |
| Depth with Handle: | 24.88" |
| Frequency: | 60 Hz. |
| Filter: | Self-Cleaning |
| Quick Wash: | Yes |
| Delicate Cycle: | Yes |
| Exterior Width: | 24" |
| Hard Food Disposer: | No |
| Number of Spray Arms: | 2 |
| Cutout Height: | 32.25" |
| Cutout Depth: | 24" |
| Cutout Width: | 24" |
| Wattage: | 1300 Watts |
| Approved for Outdoor Use: | No |
| Stainless Steel Interior: | Yes |
| Tall Tub: | No |
| Cutlery Tray: | Yes |
| Child Lock: | Yes |
| Control Style: | Full Console |
| ADA Compliant: | Yes |
| Accepts Panels: | No |
| Amps: | 15 Amps |
| Cycles: | 7 |
| Volts: | 120 Volts |
| Depth: | 22.88" |
| Height: | 32.25" |
| Width: | 24" |
| Type: | Built In |
| Capacity: | 15 Place Settings |
| Voltage: | 120 Volts |
| Energy Star: | No |
| Weight: | 110 lbs |
| Display Type: | Touch Screen Display |
| Color: | Stainless Steel |