| Basic Info |
| Brand: | Asko |
| SKU: | D5434XLB |
| Specifications |
| Cutout Width: | 24" |
| Cutout Height: | 32.25" - 34" |
| Cutout Depth: | 24" |
| Frequency: | 60 Hz. |
| Wattage: | 1300 Watts |
| Delay Wash: | Yes |
| Child Lock: | No |
| Soil Sensor: | No |
| Status Light: | No |
| Air Dry: | No |
| Fan Dry: | Yes |
| Rinse Only Cycle: | No |
| Delicate Cycle: | No |
| Variable Spray Pressure: | No |
| Eco-Friendly Wash Cycle: | Yes |
| Touch Sensitive Controls: | No |
| Steam Wash: | No |
| Tub Material: | Stainless Steel |
| Color Class: | Black |
| Length (Cord): | 46.4375" |
| Energy consumption/cycle: | 1.07 kWh |
| Estimated yearly energy consumption: | 231 kWh |
| Wash performance: | A |
| Length (Outlet hose): | 41.75" |
| Length (Inlet hose): | 66.125" |
| Max Loading Height (Lower Basket): | 12.1875" |
| Max Loading Height (Upper Basket): | 9.0625" |
| Baskets: | 2 |
| Noise Level: | 48 dBA |
| Quick Wash: | Yes |
| Exterior Width: | 24" |
| Hard Food Disposer: | No |
| Approved for Outdoor Use: | No |
| Stainless Steel Interior: | Yes |
| Tall Tub: | No |
| Cutlery Tray: | No |
| Control Style: | Full Console |
| ADA Compliant: | Yes |
| Accepts Panels: | No |
| Amps: | 15 Amps |
| Cycles: | 6 |
| Volts: | 120 Volts |
| Depth: | 23.25" |
| Height: | 32.6875" |
| Watts: | 1300 Watts |
| Width: | 23.94" |
| Type: | Built In |
| Capacity: | 10 Place Settings |
| Energy Star: | No |
| Weight: | 112 lbs |
| Color: | Black |