Asko D5538XLFI Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | Asko |
| SKU: | D5538XLFI |
| Specifications | |
| Exterior Width: | 24" |
| Color Class: | Panel Ready |
| Noise Level: | 48 dBA |
| Star-K Certified: | No |
| Quick Wash: | Yes |
| Width: | 24" |
| Hard Food Disposer: | No |
| Delay Start: | Yes |
| Fold-Down Tines: | Yes |
| Temperature Settings: | 7 |
| Approved for Outdoor Use: | No |
| Heavy Duty Wash: | Yes |
| China/Crystal Setting: | Yes |
| Water Filtration: | Yes |
| Rinse Aid Dispenser: | Yes |
| Stainless Steel Interior: | Yes |
| Tall Tub: | Yes |
| Cutlery Tray: | No |
| Control Style: | Fully Integrated |
| Electronic Display: | Yes |
| ADA Compliant: | Yes |
| Accepts Panels: | Yes |
| Amps: | 15A |
| Cycles: | 9 |
| Volts: | 120 Volts |
| Control Type: | Digital |
| Depth: | 22.875" |
| Height: | 32.25" |
| Type: | Built-in |
| Total Capacity: | 14 Place Settings |
| Energy Star: | Yes |
| Color: | Panel Ready |