| Basic Info |
| Brand: | Asko |
| SKU: | DFI652 |
| Specifications |
| Eco-Friendly Wash Cycle: | Yes |
| Color Class: | Panel Ready |
| Noise Level: | 46 dBA |
| Rinse Only Cycle: | Yes |
| Delay Wash: | Yes |
| Tub Material: | Stainless Steel |
| Number of Racks: | 2 |
| Frequency: | 60 Hz. |
| Quick Wash: | Yes |
| Exterior Width: | 24" |
| Rack Material: | Nylon |
| Control Style: | Fully Integrated |
| ADA Compliant: | Yes |
| Accepts Panels: | Yes |
| Amps: | 15 Amps |
| Volts: | 115 Volts |
| Depth: | 22" |
| Height: | 32.75" |
| Width: | 23.625" |
| Type: | Built In |
| Capacity: | 15 Place Settings |
| Energy Star: | Yes |
| Color: | Panel Ready |
Asko D5233XXLFI
© 2026 ItemTips