DCS DD24DV2T9 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | DCS |
| SKU: | DD24DV2T9 |
| Specifications | |
| Color Class: | Stainless Steel |
| Tub Material: | Plastic |
| Frequency: | 60 Hz. |
| Exterior Width: | 24" |
| Accepts Panels: | No |
| Amps: | 15 Amps |
| Cycles: | 9 |
| Volts: | 120 Votls |
| Depth: | 22.75" |
| Height: | 34" |
| Width: | 23.82" |
| Type: | Double Drawer |
| Capacity: | 14 Place Settings |
| Color: | Stainless Steel |