DCS DD24STI7 Techical Specification | |
| Basic Info | |
| Brand: | DCS |
| SKU: | DD24STI7 |
| Specifications | |
| Amps at 120 Volts: | 5.8 Amps |
| Minimum Depth: | 22.563" |
| Minimum Height: | 17.875" |
| Warranty Terms: | Limited 1 Year Parts and Labor |
| Width: | 23.59" |
| Frequency: | 60 Hz. |
| Amps: | 15 Amps |
| Volts: | 120 Volts |
| Adjustable Racks: | Yes |
| Child Lock: | Yes |
| Fan Dry: | Yes |
| Rinse Only Cycle: | Yes |
| Eco-Friendly Wash Cycle: | Yes |
| Color: | Panel Ready |
| Type: | Drawers |
| Energy Star: | Yes |
| Cutlery Tray: | Yes |
| Height: | 18.813" |
| Depth: | 22.401" |
| Exterior Width: | 24" |
| Capacity: | 7 Place Settings |
| Cycles: | 9 |
| Color Class: | Panel Ready |