| Basic Info |
| Brand: | Frigidaire |
| SKU: | FGID2466QB |
| Specifications |
| Video Demo 2: | https://www.youtube.com/embed/jyNw6GHf7TU |
| Color Class: | Black |
| Noise Level: | 52 dBA |
| Video Demo: | //www.youtube.com/embed/aupxx8wXJrc |
| Quick Wash: | Yes |
| series: | Gallery |
| Exterior Width: | 24" |
| Hard Food Disposer: | No |
| Approved for Outdoor Use: | No |
| Stainless Steel Interior: | No |
| Tall Tub: | Yes |
| Cutlery Tray: | No |
| Control Style: | Fully Integrated |
| ADA Compliant: | No |
| Accepts Panels: | No |
| Cycles: | 8 |
| Volts: | 120 Volts |
| Depth: | 25" |
| Height: | 33.5" |
| Width: | 24" |
| Type: | Built In |
| Capacity: | 14 Place Settings |
| Energy Star: | Yes |
| Color: | Black |